לקבלת הצעה, מלא הפרטים:

השתלות שיניים- כמה זה עולה לנו?

כמו בכל ענף בשוק, מחיר של מוצר או שירות תלוי בספק השירות או בחברה המעמידה את המוצר למכירה.
בשוק תחתרותי, המתאפיין בטווח עצום של מחירים, חברות ונותני שירות מתחרים זה בזה על כיסם של הלקוחות, ושואפים להציע מחירים אטקטיביים ש"יקנו" את ליבו של הלקוח.

מחירי השתלת שיניים הם גם נגזרת של סוג ההשתלה שתבוצע. תחום בריאות השן בכלל והשתלות השיניים בפרט הוא דינאמי ומתחדש לעיתים תכופות.
כך, קיימות כיום טכניקות חדשות רבות להשתלות שיניים, ביניהן השתלות שיניים אול און פור, השתלות שיניים ביום אחד, חשיפות שתלים וכן הלאה. לשיטות השונות להשתלת שיניים יהיו מחירים שונים, והשיטות החדישות ביותר יהיו כמובן יקרות במידה משמעותית מהשיטות ה"מסורתיות".

סוגי שתלים שונים גם הם יכולים להשפיע על מחיר השתלת השיניים. קיימים סוגים שונים של שתלים העשויים מחומרים שונים, ולכל אחד מהם מחיר שונה, אם כי בממוצע, מחירו של שתל עומד על כמאות ואלפי שקלים.
שורה תחתונה,השתלת שן מחיר ייקבע בהתאם למספר קריטריונים, וכדי להעריך את עלות ההשתלה מראש, יש לקחת את כל הפרמטרים הללו בחשבון.


השתלת שיניים היא אינה פרוצדורה קלה, לא מבחינת הרופא המטפל ולא מצד המטופל. בדרך יש צורך קודם כל בעקירת השן הקיימת (לאחר שהוחלט שלא ניתן להצילה).

אמנם העקירה נעשית בצורה כירורגית ובהרדמה אך לאחר העקירה המטופל סובל מכאבים ורגישות כאשר הוא אוכל. וזוהי רק ההתחלה של התהליך.... אך כאשר לא ניתן להציל את השן יש לעשות השתלת שינים אחרת תישארו עם פה בו חסרות שיניים, דבר לא טוב מבחינה בריאותית ובטח לא נעים ולא יפה מבחינה אסתטית.

לפני שמדברים על השתלת שן מחיר, חשוב להבין שישנם סוגים שונים של השתלות שיניים ונסיבות שונות להשתלה. כאשר מדובר בהשתלה של שן בודדת אז מדברים על עלויות המתחילות בכשלושת אלפיים שקלים לשן. אך ברוב המקרים האנשים אשר נזקקים להשתלות שיניים צריכים יותר מהשתלה של שן בודדת. השתלת שן מחיר מושפעת מאד מסוג השתל (סוגי שתלים שונים הם בעלי מחירים שונים) ומרמת המחירים הכללית המקובלת באזור.

ישנן השתלות שיניים אשר דורשות קודם כל השתלת לסת. לעתים הלסת דקה מידי ואינה מסוגלת לקלוט את השתלים, בעיה נפוצה אצל מי שסובל ממחסור בשיניים.
כאשר ישנה בעיה זו ישנם טיפולים לעיבוי הלסת. או הם הקודמים להשתלה ומוסיפים לעלויות הטיפול ואף מעכבים אותו בחודשים רבים, אך במקרים מסוימים אין ברירה.
ישנן שיטות שונות להשגת עיבוי העצם הדרוש בשביל השתלת השיניים כמו למשל הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה. הפרוצדורות השונות נעות בטווח המחירים של 5000-10000 שקלים.  לאחר הפעולה הכירורגית נדרשים מספר חודשי המתנה עד שלסת הופכת לחזקה ומתאימה להשתלה.

ישנם סוגי שתלים העושים שימוש בבסיס העשוי טיטניום המושתל אל תוך הלסת ואליו מתברגת השן המושתלת. שתלי הטיטניום הם הבסיס היציב עליו מתחברת השן.
לאחר ביצוע פעולת ההשתלה יש לחכות מספר חודשים עד חצי שנה בשביל שהשתלים יקלטו. לאחר שהשתלים נקלטים יש לבצע חשיפת שתלים. סוגי שתלים אלו יכולים לתמוך בשיניים ואף בגשרים, לאחר חשיפת שתלים ניתן לחבר אליהם את השן או הגשר. העלויות של כל שתל הן כשלושת אלפים עד ששת אלפים שקלים.

שיטה אחרת להשתלת שיניים היא שיטת אול און פור אשר אינה דורשת את עיבוי הלסת.
בשיטה זו משתמשים בסוגי שתלים עד ניתן להכניסם בזווית מוטה אל תו הלסת וכך הם מקבלים אחיזה חזקה. בשיטה זו משתמשים ב 4 שתלים בלבד על מנת לתמוך בגשר של שיניים. העלות השתלה זו היא 45,000-50,000 שקלים בקירוב.

למידע נוסף על השתלות ומחירים, פנו למרכז הישראלי לשיקום השן.