לקבלת הצעה, מלא הפרטים:

כתר שן, כתר לשן, כתר שיניים


כתר שיניים- למי זה רלוונטי ומתי?

כתר שן הוא חיקוי כמה שיותר טבעי ואותנטי של השן עצמה, והוא נועד להגן על שן במצב לא טוב על מנת שלא יהיה צורך לבצע לה עקירה.
חרף כל טכניקות טיפולי השיניים המתקדמות הקיימות כיום, אין ספק ששמירה על השיניים הטבעיות היא עדיפה על כל פתרון אחרף והרכבת כתר לשן מאפשר לעשות זאת, גם אם השן במצב פגיע מאוד.

קיומן של סתימות נרחבות, עששת במצב מתקדם או שיניים לאחר טיפול שורש- כל אלה מצבים בהם הרכבת כתר לשן תהיה רלוונטית. כתרים לשיניים מתאימים גם למטופלים המעוניינים לבצע שינוי אסתטי לשן, בשל נסיגת חניכיים, שן שנשברה או עקב מנח לקוי.

כתרים לשיניים מסייעים, אם כן, לבצע שחזור לשן המקורית, והם מורכבים על השן כדי להגן עליה מפני עששת, זיהומים חוזרים או שבירה עתידית שלה. הכתר מיוצר באופן התואם בצורה מיטבית את מבנה השן הפגועה, והוא מורכב עליה  בהרדמה מקומית בדרך כלל, אם כי במקרים חריגים מתבצעת הרדמה מלאה.


כתר לשן הוא אמצעי מקובל ויעיל לשיקום הפה. כל מי שעבר טיפול שורש צריך כתר לשן. הסיבה לכך היא שטיפול השורש מחליש מאוד את השן, לפעמים מתייחסים אליה כאל שן מתה מכיוון שכל העצבים וכלי הדם
הוסרו ובמקומם הוחדר מילוי אשר מונע את כניסתם של חיידקים.

שן שכזו היא מוחלשת ועלולה להישבר בעת הלעיסה, לכן מוטב לשים להלביש עלייה כתר שיניים מגן ואסתטי. לא רק מי שעבר טיפול שורש צריך כתר לשן; כתר שן יכול לפתור גם בעיות של שן שבורה או פגם אסתטי בשן. כל מי שעובר טיפול שורש או שיש לו סדק או שבר בשן, או פגם אסתטי אחר צריך להשתמש בכתר שן.

ישנם כתרים מסוגים שונים, בדרך כלל אנו שומעים את המושג כתר חרסינה אך גם מושג זה מכיל בתוכו סוגים שונים של כתר שיניים. הכתרים עשויים מתכת מצופה בחרסינה, המתכת היא זו המעניקה את החוזק והחרסינה את המראה.
לרוב כאשר מדברים על כתר שן עשוי חרסינה מדברים על כתר שן על בסיס כרום-ניקל או זהב פלדיום.

השימוש הנפוץ ביותר הוא כרום ניקל בשל מחירו הנמוך יותר מזהב-פלדיום הנחשב לאיכותי יותר. ישנם גם כתרים העשויים זירקוניה, זהו מינרל בעל חוזק רב. כתר זירקוניה מתאים לסובלים מאלרגיות למתכות, למרות שאינו מתכת יש לו חוזק רב.

כתר שן מיוצר במעבדה על ידי טכנאי מיוחד המכין אותו בהתאמה אישית למטופל
(חשוב לציין שבמהלך התהליך הדורש מספר ביקורים אצל רופא השיניים, המטופל יוצא עם כתר זמני). 
עוד בטרם הטכנאי מתחיל להכין את הכתר יש לקחת את המידות ולהתאים את הצבע של הכתר.
בסופו של דבר מתקבל כתר שן המעוצב בצורה וצבע של שן טבעית.

כתר לשן חייב להיות מותאם בצורה המדויקת ביותר, כל סטייה עלולה לגרום לבעיה.
כתר אשר אינו מותאם בצורה מושלמת עלול לגרום לבעיות שונות כמו דלקות חניכיים ובעקבות כך נסיגת חניכיים והפרעה לסגירת הפה.
לעבודה של הטכנאי והרופא יש חשיבות רבה הן מהיבט הרפואי והן מההיבט האסתטי.

קיבוע כתר שיניים
כתר לשן מקובע באמצעות הדבקה מיוחדת אך לפני זה הרופא משחיז את השן ומעצב אותה בצורה המתאימה לכתר. הרעיון הוא שהכתר יתלבש על השן בלחץ ולא יסתמך אך ורק על ההדבקה. הכתר מודבק בחומר הנקרא צמנט. לעתים יש צורך במבנה על מנת לקבע את הכתר. המבנה הוא מעין בורג המוחדר לשורש השן והוא תומך בכתר המתלבש עליו. אל תתבלבלו בין זה לבין השתלת שן העושה שימוש בהברגה אל תוך הלסת.צרו קשר כבר עכשיו,  ונתאים עבורכם את הטיפול המתאים,
ללא כל התחייבות מצדכם.