לקבלת הצעה, מלא הפרטים:

תותבות קבועות או נשלפות? מלאות או חלקיות? כמה דברים שכדאי לדעת על שיניים תותבות

אם אתם סובלים מחוסר שיניים, אתם וודאי רוצים לטפל בכך ומהר, בשל אי הנעימות הנגרמת לכם כאשר חוסר השיניים נחשף, ומכיוון שזה פשוט לא נוח להתנהל ככה. חוסר שיניים מקשה על לעיסה ודיבור, והוא יכול לפגוע בביטחון העצמי בשל המפגע האסתטי הכרוך בו, ולכן חסרי שיניים, כיום, מעוניינים לשחזר את השיניים המקוריות כדי ליהנות מחיוך כמה שיותר יפה.

קיימים סוגים שונים של תותבות שיניים, המותקנות על גבי שתלים, ורצוי להכיר את הסוגים הללו מראש, כדי שתדעו מה צפוי לכם, ומכיוון שידע הוא, כמובן, כוח. תותבות נשלפות הן מעין התקן מלאכותי של שיניים, שניתן להכניס לפה ולהוציא, ושאינו מותקן בתוך החך באופן קבוע. תותבות נשלפות יכולות להיות שלמות או חלקיות. הראשונות מתאימות למטופלים שאין להם כלל שיניים בלסת, כלומר, הסובלים ממחסור מוחלט בשיניים, ואילו האחרונות מיועדות עבור מטופלים שיש להם מחסור חלקי בשיניים.

תותבות על שתלים, לעומת זאת, הן תותבות קבועות, הנשארות בפה מבלי שניתן להוציאן, והן פותרות את אי היציבות שעלולה להיגרם לתותבות הנשלפות עם השנים, כאשר הן מתחילות לרקוד ולנוע בתוך החך. תותבות על גבי שתלים נחשבות פחות פופולאריות בקרב אוכלוסיות כפריות או ממעמד סוציו אקונומי נמוך, בשל עלותן היחסית יקרה.

כאשר השן נפגמת כתוצאה מתאונה או מצב בריאותי ירוד של השן ניתן לתקנה. לפעמים ניתן לעשות זאת בעזרת חומר מילוי לבן ולפעמים יש צורך בכתר, תלוי מהי חומרת המצב. זהו אינו המקרה היחיד בו משתמשים  בכתר, גם אחרי טיפול שורש מומלץ להשתמש בכתר. הסיבה לכך היא שלאחר טיפול שורש השן חלשה ועלולה להישבר, הכתר נותן לה חוזקם ועמידות. ישנה מדיניות של רופאי שיניים הגורסת שיש להילחם על כל שן שניתן להציל לפני שעושים שימוש בתותבות שיניים. הכתר משרת מדיניות זאת, הוא מורכב על השן המקורית. אך כאשר זה לא אפשרי יש צורך בתותבות שיניים.

כאשר שוקלים לעשות כתר לשן חשוב מאוד לברר את המחירים ועלויות הטיפול. ישנם פערים בין רופאי השיניים, חלקם של הפערים נובעים מסוגי הכתרים. בשוק ישנים סוגים שונים של כתרים; בדרך כלל העניין הגדול הוא בכתרים עבור שיניים קדמיות שם ישנה דרישה ברורה למראה אסתטי של השיניים. הכתרים אשר בהם בדרך כלל משתמשים עבור שיניים קדמיות הם כתרי חרסינה הבנויים על גבי שלד מתכת המעניק להם חוזק ועמידות. ישנם סוגים שונים של מתכות הנמצאות בשימוש, חלקן יקרות יותר חלקן יקרות פחות. אך אלו אינם סוגי הכתרים היחידים שיש. ישנם גם כתרים אשר אינם מכילים מתכת כמו כתרי זירקוניה או כתרים שכול כולם עשוי חרסינה. חשוב להיות מודעים לנושאים הללו כאשר שואלים כמה כתר לשן.

 

תותבות על גבי שתלים

עוד דבר שאנשים רבים מתעניינים בו הוא תותבות על שתלים. גם כאן, כמו בכל טיפול אחר חשוב לבדוק, לעשות מחקר ולהשוות מחירים על מנת שתוכלו לוודא שזה הפתרון המתאים עבורכם ושאתם משלמים מחיר הוגן. תותבות על גבי שתלים הם דבר שונה מאוד מכתר. בעוד כתר מתחבר לשן המקורית, תותבות על שתלים מתברגות אל תוך עצם הלסת ודורשות הסרה מוחלטת של השן. תותבות על גבי שתלים מספקות פתרון טוב, אלו אינן השיניים התותבות המונחות בכוס בבית של סבתא. זהו פתרון מתקדם יותר המאפשר שימוש בתותבות שיניים בצורה נוחה יותר, בריאה יותר וללא לחץ על החניכים. תותבות על שתלים הן שיניים תותבות נשלפות המתחברות לשתלים דנטליים המקובעים ללסת. תותבות על גבי שתלים מתחברות בעזרת מנגנון מיוחד המאפשר לשלוף אותן בנוחות. יש להן כמה יתרונות בולטים: היתרון הראשון הוא שהן אינן יוצרות פצעי לחץ על החניכיים, העומס נמצא על עצמות הלסת. היתרון השני הוא שהן מסייעות להילחם בספיגת העצם מכיוון שהו יוצרות גירוי תמידי בלסת.

אם אתם סובלים ממחסור בשיניים ומתבלטים בין תותבות שיניים או פתרונות אחרים. אל תהססו לפנות למרכז הישראלי לשיקום הפה בשביל ייעוץ.

 


תותבות על גבי שתלים, תותבות על שתלים, תותבות שיניים