לקבלת הצעה, מלא הפרטים:

מתעניינים בשיניים תותבות נשלפות כפיצוי על מחסור בשיניים? כמה דברים שכדאי לדעת

על אף שטיפולי השתלות השיניים הופכים יותר ויותר נפוצים, עדיין ישנם מטופלים המעדיפים לטפל במחסור שלהם בשיניים בלסת באמצעות התקנת תותבות גמישות נשלפות בשל המחיר הזול יותר של הטיפול והפרוצדורה היחסית פשוטה בה הוא כרוך, בניגוד להשתלות שיניים, שהן ארוכות יותר ומסובכות יותר. תותבות נשלפות הן מעין התקן מלאכותי שניתן להכניס לפה ולהוציא אותו, ושאינו מותקן על שתלים באופן קבוע, וקיימות תותבות נשלפות חלקיות או מלאות, המתאימות למצבים שונים של מחסור בשיניים.

היציבות של השיניים התותבות הנשלפות היא גבוהה מאוד, עם סיום הטיפול, אך היא יכולה לאבד מכוחה במהלך השנים, כך שרבים מבעלי השיניים הנשלפות ימצאו את עצמם במהלך הדרך מחפשים אלטנרטיבה טובה יותר. תהליך השתלת שיניים קבועות אומנם נחשב מייגע יותר, אך כיום, בזכות טכניקות ושיטות חדשות, המאפשרות לבצע אותו ביום אחד בלבד, כאשר תהליך ההתאוששות הוא קצר ביותר ואינו מלווה בכאבים נוראיים וקשים. כל חסרי השיניים המחפשים פתרון, ראוי שישקלו היטב את שתי האפשרויות הנידונות, ויבחרו את זו שמתאימה ביותר לצרכים שלהם ולמצב השיניים שלהם.


אם אתם סובלים ממחסור בשיניים, דבר אשר יכול לקרות בעקבות תאונה או הזנחה של בריאות הפה ורוצים לטפל; ישנם פתרונות שונים אשר ניתן ליישם: ניתן לבצע השתלת שיניים אך אם אתם חוששים מתהליך השתלת שיניים ומחפשים משהו פחות פולשני, ניתן למצוא גם פתרונות של שיניים תותבות. כאשר אתם שומעים את המושג שיניים תותבות אתם בוודאי חושבים על השיניים של הסבא אך למעשה היום ישנם סוגים שונים של שיניים תותבות, כמו למשל תותבות גמישות ותותבות נשלפות.

שיניים תותבות בהשוואה לתהליך השתלת שיניים
ישנו הבדל גדול בין תהליך השתלת שיניים לבין הפתרון העושה שימוש בשיניים תותבות. השתלת שיניים היא פתרון כירורגי המחדיר שתל דנטלי אל תוך עצם הלסת, זוהי השן המושתלת. התוצאות טובות – מקבלים מראה של פה משוקם ולא ניתן לדעת שאלו הן  מושתלות, אך כמובן גם המחיר בהתאם. זהו גם בדרך כלל תהליך ארוך המתחיל בחיזוק הלסת על מנת לקבל את השתלים.  השתלת שיניים יכולה להיות פתרון עבור לסת שלמה או עבור שיניים בודדות, כלומר זהו בהחלט פתרון עבור מחסור נקודתי בשיניים.

גם התותבות, למרות שהן פתרון השונה מתהליך השתלת שיניים, הן פתרון המתאים להחלפת חלק מהשיניים או את כולן. ישנם סוגים שונים של שיניים תותבות, להלן סקירה קצרה:
תותבות גמישות – תותבות גמישות עשויות מחומרים תרמו פלסטיים מתקדמים להם ישנם, מלבד הגמישות, יתרונות רבים. הן מספקות פתרון אסתטי מאוד לבעיה של מחסור בשיניים והן מתאימות למקרים של מחסור חלקי בשיניים. תותבות גמישות משתלבות היטב בפה בצורה נוחה מאוד, אין קושי להתרגל אליהן והן אינן מציקות בחניכיים. הן מעניקות מראה אסתטי לפה ולא ניתן להבחין בהן, זאת בניגוד לתותבות אחרות המכילות ווים מתכתיים – תותבות גמישות עשויות חומרים תרמו פלסטיים שקופים למחצה בעלי צבע הדומה לצבע החניכיים הטבעי, קשה להבחין בהם. בין החומרים המקובלים לתותבות גמישות ניתן להזכיר את הולפלאסט או האציטל.

תותבות נשלפות – תותבות נשלפות הן אינן הפתרון המועדף אך הן בהחלט יכולות לספק מענה הולם בנסיבות מסוימות. הן מתאימות למצבים של מחסור חלקי בשיניים ולמצבים של מחסור מוחלט בשיניים. תותבות נשלפות הן אינן דבר חדש למרות שהטכנולוגיה השתפרה. היתרון שלהן הוא שהן פתרון מהיר ליישום ואין דורשות טיפול פולשני. הן מחייבות ניקוי על בסיס קבוע, בעיקר מכיוון ששאריות מזון מצטברות בינן לבין החניכיים. הן מפעילות לחץ על החניכיים עד כדי הופעת פצעים והן גם אינן הפתרון האסתטי ביותר. למרות זאת הן נמצאות בשימוש, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לשלם על תהליך השתלת שיניים.
במרכז לשיקום הפה תוכלו לקבל מידע נוסף על שיניים תותבות ותהליכים של השתלת שיניים.תהליך השתלת שיניים, תותבות גמישות, תותבות נשלפות